Ozon Kozmetik amaçlı kullanılır mı ? Ozon cilt problemlerinde nasıl etki eder? Ozon selülit probleminde etkilimi ?

163 yıldır tıbbın hizmetinde kullanılan Ozonun ya da oksijenli suyun yararları ilk kez İsviçre’de 1840 yılında Alman kimyacı Christian Fredrick Schönbein tarafından keşfedildi.

Birçok tedavi için kullanılan ozon, dermokozmetik sektörününde en önemli yardımcılarından biridir

Oksijen, yaşamımızı sürdürmemiz için gerekli olan en önemli öğelerden biri. Vücudumuzun her bir hücresi oksijene ihtiyaç duyuyor. Ancak hepimizin yaşamında zamanla oksijen alımında bir düşüş ve beynimizde kullandığımız oksijen miktarında azalma oluyor. Günlük yaşam mücadelesi, iş yoğunluğu, mesleki ve ailevi sıkıntılar, endüstriyel olarak hazırlanan gıda ürünleri, çevre kirliliği, nikotin, alkol, kahve, kötü alışkanlıklar, yanlış yaşam biçimi ve hatalı beslenme, hareketsizlik, hastalık ve enfeksiyonların her biri başlı başına stres faktörü oluşturuyor. Tüm bunlara, normal yaşlanma süreci de eklenince insan vücudunun oksijen ihtiyacı fazlalaşıyor. Oksijen yetersiz olduğunda organ ve hücrelerin çalışması aksıyor. İşte, tam bu noktada ozon terapi, kanı oksijene doyurarak, dokulardaki oksijenasyonu artırıyor. Dünyada Almanya, İngiltere, ABD, Malezya, Brezilya gibi pek çok ülkede sadece ozon terapi yapan özel hastaneler mevcut. İtalya’da özel kürsüsü bile var. Almanya’daysa 8 bin hekim ozon terapi uyguluyor.

Peki Ozon’un günlük cilt,vücut ve saç bakımında kullanımı nasıldır , yararları nelerdir ? Ozon Kozmetik amaçlı kullanılır mı ?

Ozon doğal güzelliğin ve sağlıklı bir cildin restorasyonunda koroyucu tek doğal terapidir.Cildimizde oluşan problemler aslında iç bünyemizin bir yansımasıdır. Sivilceler, kılcal damar genişlemeleri, siğiller, saç dökülmeleri, sellülit, akne, şişmanlık, cilt kırışıklıkları şeklinde karşımıza çıkarlar. Ozon ciltte mikrosirkülasyonu artırarak doku oksijenizasyonunu, hücrenin enerji metabolizmasındaki aksamaları ve trofik bozuklukları gidererek etkilerini oluşturur.

Cildimizin epidermis tabakasındaki eskime ve yaşlanma, hücre yenilenmesindeki azalma ve keratin plağındaki artışın sonucudur.Sonuçta cilt elastikiyetinde azalma, sarkmalar, kırışılıklar şeklinde kalıcı epidermal deformasyon belirtileri oluşur.

CİLT VE SAÇ HASTALIKLARININ TEDAVİSNDE OZONTERAPİ Bölgesel kan dolaşımını artırır. Kan, lenf ve deri hücrelerine nüfus eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini  yenilemesi hızlanır.

Cilt hastalıklarının tümüne ve virüs (uçuk, zona),bakteri,mantarı öldürdüğünde bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarında,

Akne,frokül,akne gibi cilt lezyonlarında,

Egzama, sedef, kurdeşen gibi kaşıntılı ve döküntülü alerjik cilt hastalıklarında,

Erkek ve kadın tipi saç dökülmelerinin önlenmesinde, kepeklenme, yağlanma, saçkıran gibi hastalıklarda,

Ter kokusu önlemede ozon tedavisi oldukça başarılıdır.

Dünyanın önde gelen ozon therapy ürünleri markası olan good&health Ozonlu saç bakım şampuanı düzenli kullanıldığında saçı ve saç derisini güçlendirir.Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç dökülmesini azaltır.Kepek oluşumunu önler Saç derisinde meydana gelen problemlerin giderilmesinde etkili olur, sürekli kullanımda saça hacim ve parlaklık kazandırır.

KOZMETİK AMAÇLI OZON THERAPY KULLANIMI İSE;

* Yaşlılığa bağlı kırışıklıklarda,

* Ameliyat ve yara izlerinin (skar, keloid) düzeltilmesinde,

* Yüzdeki izler, göz kapakları ve torbalarının giderilmesinde,

* Karın, göbek, basen ve kalça yağlarının eritilmesinde ve bel inceltilmesinde,

* Kadınların korkulu rüyası olan SELÜLİT de ozon tedavisi ile neredeyse tamamına yakın düzelmeler ile geleneksel tedavilerden daha etkili olduğu saptanmıştır.

* Ozon tedavisi, hücre oksijenlenmesini baz alarak, cilt hücrelerini oksijen ile temizlemeye yönelik etki eder. Kozmetolojik ozon uygulamaları diğer ozon tedavi yöntemlerine ilave olarak, direkt cilt altına ozon enjeksiyonlarının (OZOMEZOTERAPİ) yanında OZON SAUNA verilen bir kabin içerisinde gerçekleştirilir.

* Ozon, buharın cildin üst epiderm tabakasına kadar girip o bölgenin oksijen ile dolmasını sağlayarak, dokusal kan dolaşımını aktive eder.

* Ciltte biriken yağ asitleri ile etkileşerek yağ zincirlerinin kırılmasına ve vücuttan atılmasını sağlayarak, alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, kılcal damarlarda kan akımının düzelmesini sağlayarak, yağ dokusu hücrelerinin metabolizmalarını normale döndürerek etki eder.

Ozon Therapy

OZONLANMIŞ ÜRÜNLERİN KULLANILMASI: Ozonlu su, ozonlu yağ gibi ozonlanmış sıvıların haricen sürülmesi şeklinde uygulanır.

Ozon selülit probleminde etkilimi ?

Selülit, yağ hücrelerinin patolojik bir birikimidir. Daha çok kadınlarda görülür. Ailesel, genetik, çevresel, doğumlara bağlı, gebeliği önleyici ilaç kullanımı, yaşlanma ve hormonal dengenin bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Problemin oluşu, cilt altındaki mikrosirkülasyonun bozulmasına bağlı şişme, topaklanma ve portakal kabuğu görünümü ile kendini belli eder.Ozon kan yolu ile alındığında metabolizmada yağları okside eder, yakar. Cilt altı mikro enjeksiyonlar iyi bir kozmetik etki sağlar. Ozonlu sauna ve ozonlu yağlarla o bölgeye masaj yapılması problemi erkenden ortadan kaldırır. 3-5 ozon enjeksiyonundan sonra etkiler görülmeye başlar.Haftada 1-3 kez uygulanır. 10-20 seans arasında problem halledilir.

 

ozon therapy

OZON TEDAVİSİ İLE VÜCUTTA NASIL DEĞİŞİKLİKLER OLUR

Daha temiz daha yumuşak ve daha yumuşak bi cilt sağlar.

Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını hızlandırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enjeksiyon hastalıklarına karşı direnci artırır

Damarları yeniler,tansiyonun düzenlemesini sağlar.

Kan ve lenf sistemini temizler

Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir.

Hormon ve enzim üretimini normale döndürür.

Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir

Depresyon ve sıkıntıyı ferahlatıcı özelliği vardır. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.

ozon therapy

 

YARA VE YANIK TEDAVİSİNDE OZON TERAPİ Mikropsuz ve temiz yaralar elde etmek için ozonun dezenfektan (mikrop temizleyici ) özelliğinden, Dolaşımını düzenleyerek ,kılcal damarları geliştirerek ve kanın kıvamını azaltarak,yaralı dokunu oksijenlenmesini,kanlanmasını ve beslenmesini arttırarak, iyileşmesini hızlandırıcı etkisinden faydalanırız. Ozon şu tür yara ve yanıklarda kullanılır:

Diabet yaralarında,

Enfekte olmuş iyileşmeyen yaralarda,

Uzun süre yatmaya bağlı ortaya çıkan bazı yaraların (dekubitus ülserleri) da,

Dolaşım bozukluklarına bağlı bacaklarda ortaya çıkan ciddi yaralarda,

Çeşitli nedenlere bağlı cilt enfeksiyonları, alerji,egzamalarda,

Ameliyat öncesi ve sonrası zor iyileşen yaralarda ve,

Yara izlerinde başarıyla kullanılmaktadır

ANTİ AGİNG VE OZON TERAPİ Sağlımızı kaybetmemizin nedeni çoğunlukla hücrenin işleyişi sırasında oluşan atık maddelerdir ki, bunlar vücuttan yeterli süre ve miktarlarda atılmadıklarında zararlı maddeye (toksinlere )dönüşürler. Sağlıklı yaşlanma ve genç kalabilmeyi hedefleyen ozon tedavisi ile uzun yıllar gençliğimiz korumak ve dinç kalmanızı sağlamak elinizde! Bu amaçla yapılması gereken çok şey var elbette. İşte bunlardan biridir `ozon tedavisi ` Anti-aging `te amaç yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak sağlıklı yaşlanmasını, fiziksel olarak da sağlıklı olmayı sağlamaktadır. Antiaging’ten amaçlanan tüm etkileri Ozon tedavisi ile sağlamak mümkündür. Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından saha iyi kullanımı sağlanır, bağışıklık sistemi harekete geçirilir bunu takiben vücudun kendi antioksidanları ve serbest radikallere karşı savaşan diğer hücreleri de aktive olurlar. Hücreler de tıpkı nisanlar gibi solurlar. Bunun için hücre seviyesindeki ortamda oksijen moleküllerinin bulunası şarttır. Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijenlenmeyen hücreler ozon tedavisinden sonra artık fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirilebilmektedir. Ozon yaşlanmayı önleyici etkilerin yanı sıra fiziksel dayanıklılığını ve yaşam kalitesini önemli ölçüde artırır. Cildin kendisini yenilemesini sağlar.

Ozon ile detoks toksinleri vücuttan uzaklaştıran bir tedavidir. Ozon uygulama yöntemlerinden herhangi biri ve özellikle ozon sauna ile bu birikmiş toksin ve kimyasal maddeler deri yolu atılırlar. Soluduğumuz hava yediklerimiz ve içtiğimiz su toksinleri ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler ve cildimiz vasıtası ile emilirler. Ozon tedavisi, üçüncü bir böbrek ve akciğer sistemi gibi çalışarak vücuttaki detoksa(zehirden arındırma işlevine)yardımcı olur.

ZEKA VE HAFIZANIN GÜÇLENDİRİLMESİNDE OZONTERAPİ Birçok sebeple akciğerlerimizden kana geçen oksijen az olabilir ya da beyine giden oksijen ve kan akımı yetersiz olabilir. Ozon, hafızanın güçlendirilmesi konusunda büyük fayda sağlar. Elektronlarını kaybetmiş zararlı maddeler yani serbest radikaller buldukları dokularla birleşerek onların fonksiyonlarını yapamaz hale gelirler. Bu etki 30’lu yaşlarda başlar,40’lı yaşlarda artarak ilerler ve 50’li yaşlardan itibaren iyice çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığına neden olur. Serbest radikallerin beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkili ozon tedavisi ile giderilebilir. Gelişimi sağlamak için ( Bedensel ve Zihinsel Engellilerde) fizik tedavilerle birlikte olumlu etki oluşturur. Öğrenciler Arasında yapılan bilimsel çalışmalarda spor yapan öğrencilerin daha zeki olmasının nedeni, egzersiz ile vücuttaki oksijenlenmeyi arttırmış olmalarıdır. Sınavlara hazırlanan öğrencilerde uygulanan ozon tedavisinin dikkati, konsantrasyonu ve belleği artırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir.

CİNSEL FONKSİYONLARIN DÜZELTİLMESİNDE OZONTERAPİ Ozon tedavisi alanlarda kanlanmada ve oksijenlenmedeki artışın meydana getirdiği enerji artımı nedeniyle cinsel fonksiyonlarda artış gözlenmiştir. Cinsel Fonksiyonlarda Düzeltilmesinde Ozonterapi uygulanır.

DOPİNG VE SPORCU PERFORMANSINDA OZONTERAPİ Sık sorulan sorulardan birisi de ‘’doping etkisi var mıdır veya sporcularda doping amaçlı kullanılabilir mi?’’ Buna doping demek doğru değildir, zira ozon, oksijenlenmeyi arttıran doğal bir tedavi yöntemidir. Sporcularda ozon tedavisi ile performans maksimum düzeye çıkarılmaktadır. Batıda özellikle Almanya’da iş adamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadır. Ozon tedavisi alanlarının çoğunluğu sıklıkla ‘’yeniden doğmuş gibiyim, yerimde duramıyorum, birkaç saatlik uyku bana yetiyor, ağacı künden sökebilirim’’ ifadelerini kullandıkları görülür.

Kozmetik alanında ozon therapy’nin önde gelen markası good&health’e ait ürünleri incelemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://eguzelmis.com/Arama.aspx?kelime=good

Bol oksijenli bir yaşam dileriz

http://www.eguzelmis.com

Sağlık ve Güzelliğin “e” hali

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s