Güneş dövmenin düşmanıdır, bronzlaşmak isterken dövmenizden vazgeçmeyin

Merhaba,

Öncelikle birz dövmenin tarihçesi hakkında bilgi vermek isterim.

Dövme yaptırmak aslında çok eski çağlara kadar uzanır. On ikinci yüzyılda, bazı Ortadoğu kavimleri, timsah ve yılandan korunmak için bedenlerine canavar dövmesi yaptırıyorlardı. On dokuzuncu yüzyılda Avrupa’da aynı meslek grupları birbirlerini tanımak maksadıyla dövme yaptırmıştır. Trakyalılar, Eski Yunanlılar, Galyalılar ve Germenler arasında da dövme yaygındı. Eski Roma’da suçlulara ve kölelere dövme yaptırılırdı. Dövmecilik, Japonya’da oldukça rağbet görür ve güzel sanatların bir dalı olarak kabul edilirdi. Eskiden bu işi, tahta bir sapın ucundaki iğnelerle yaparlardı. Cahiliye Arapları arasında da bir süs olarak yapılırdı. Vücutlarının bir çok yerlerini nakışlarla doldururlardı. İlk elektrikli dövme işine 1891’de ABD’de başlandı. On dokuzuncu yüzyılın sonunda İngiltere’de dövme yapmak, kadın ve erkekler arasında moda oldu. 

Günümüzde kalıcı makyaj, dövme ve dövme sonrası bakım çok önemlidir

Dövme yapıldıktan sonraki bir kaç gün özellikle dikkat edilmelidir. Mesela ilk 3-4 gün dövmenizi şebeke suyundan uzak tutmanız , iğnelerin tahrip ettiği derinizin enfeksiyon kapma riskini azaltacaktır. Dövme yapılan deri yüzeyi, iğnelerin giriş çıkışı esnasında kısmen de olsa açık yara ve her türlü mikrop ve bakterinin etkisine daha açık hale gelmiş olacaktır. Ve ıslak yüzeyler bakterilerin üremesi için en elverişli ortamlar olarak bilinir.Bu sebeple kullanılan su, temiz dahi olsa derinin ıslak bırakılmamasına
özen göstermek gerekmektedir.
Deri daha fazla tahriş edilmeden kağıt havlu yada yumuşak tüylü bir havlu ile üstüne bastırılıp suyu çekilmek suretiyle kurulanabilir.
Bu yıkama sırasında antibakteriyel sıvı sabun kullanılması da faydalı olacaktır.

Banyo sırasında dövme yüzeyi kesinlikle lif yada kese ile ovulmamalıdır.

Dövme yapıldıktan sonra 1 hafta kadar denize, 15 gün kadar da havuza girilmemesi tavsiye edilir.Havuzdaki klorlu suyun dövme için oldukça zararlı olacağını, denizin de hijyen açısından çok güvenilir olmadıgını bilmek gerekir.

Güneş dövmenin düşmanıdır, bronzlaşmak isterken dövmenizi solgun hale getirmek istemezseniz değil mi?
Dövme sizinle ömür boyu kalacak, bronzluğun ise fazla sürmeyecek tercih sizin. Hem  bronzlaşmak hem de  renkleri her zaman canlı bir dövme istemez misiniz?Solgun bir dövme kimse istemez sanırım

dövme sonrası güneş koruyucu losyon, dövme sonrası bakım

dövme sonrası güneş koruyucu, dövme sonrası güneş koruyucu krem

eguzelmis.com dan en uygun fiyata alabileceğiniz Essayer Dövme Sonrası Güneş Koruyucu Bakım Losyonu SPF 50+ 75 mlVücudunuzun  herhangi bir bölgesine uygulanan dövme sonrasında hem dövmenizi hemde cildinizi güneşin zararlı UVA+UVB ışınlarına karşı korumanızda yardımcı olacak cilt bakım kremidir.

İçeriği:

SYRICALM  :  Tahrişi cilt kızarıklıklarını azaltmaya ve kontrol altında tutmaya yardımcı olur.Hücre canlılığı kaybına karşı önlem alınmasını sağlar 

PRO-VITAMIN B5  :  Cilt hücrelerini yenileyerek cildi besler ve canlılık kazandırır.

ALOE VERA  :  Cildi besler, nemlendirir ve ferahlık sağlar 

PAPATYA EXTRACT  :  Kızaran veya tahriş olan cildin yatışması ve rahatlamasında etkilidir.

http://eguzelmis.com/dovme-sonrasi-gunes-koruyucu-bakim-losyonu-spf-50-75-ml

Dövme yüzeyi, yapıldıktan birkaç gün sonra kabuk tutar ve kabukların iyileşme süreci sırasında kaşınmasına sebep olur.
Bu süreçte kesinlikle kaşınmamalı ve yaraların kabuklarının bir kısmı kalkmış dahi olsa kabuklar kopartılmamalı kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

Dövme sonrası bakımDövme sonrası bakım

 dövme sonrası koruyucu, dövme güneş koruyucudövme bakım kremi, dövme bakım losyonu, dövme sonrası losyon, dövme sonrası krem

Dövme sonrası güneş koruyucu krem arıyorsanız  Essayer Dövme Sonrası Güneş Koruyucu Bakım Losyonu SPF 50 emin olun en iyi tercihiniz olacaktır.Eğer kalıcı dövmeniz , sizinle kalırken rengini kaybetmesin istiyorsanız ESSAYER dövme bakım kremi yaz boyu vazgeçilmeniz olacak.

http://www.eguzelmis.com

Sağlık ve Güzelliğin “e” hali

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s